Quantcast
Channel: Receptai – Beatos virtuvė
Viewing all 525 articles
Browse latest View live

Cukinijų vafliai su tzadziki

$
0
0

Liutauras Čeprackas, virtuvės šefas, restoranų savininkas (receptas iš Beatos Virtuvė žurnalo, vasara 2016) 

Namuose mėgstu išbandyti visokiausius produktus, todėl cukinijos buvo virtusios ir čatniu, ir uogiene, ir vafliais. Cukinijos – gana kaprizingas ingredientas, su jomis reikia mokėti elgtis. Truputį per daug terminio apdorojimo, ir cukinija „nužudyta“. Auksinė taisyklė gaminant cukiniją – kuo trumpiau ją kepti ar troškinti ir valgyti iškart. Dar cukinija yra labai gera daržovių „draugė“: žymusis troškinys ratatouille yra iš cukinijų, pomidorų, svogūnų, baklažanų ir pipirų.

Tai daržovė, daugiau naudojama ne dėl skonio, bet dėl tekstūros, masės, tūrio ar spalvos. Iš prinokusių būtina pašalinti sėklas. Vasarą galima cukinijas pagrilinti, tik tuomet ant viršaus reikėtų kokių nors stipresnių prieskonių ir, ginkdie, neperkepti. Cukinijos skanios tik tol, kol išlaiko tekstūrą, perkaitintos jos virsta pažliugusia, nevalgoma mase, išimtis – uogienės bei čatniai. Cukinijas geriausia valgyti pusžales ar visai termiškai neapdorotas, dėti jų į salotas ar sukti cukinijų „makaronus“. O šiuos cukinijų vaflius su cukinijų dzadzikiu esu kepęs ir namuose. Tinkamai iškeptų vaflių viršus apskrudęs, o vidus – gražios žalios spalvos.

Cukinijų vafliai

Šie vafliai kepami ne čirvinių blynų, o belgiškų vaflių vaflinėje. O jei neturite jokios – taip pat ne bėda, dėkite masę į paprastą keptuvę, bus blynai! Kepkite ant vidutinės ugnies, uždengę dangčiu, kol blynai gražiai apskrus. Iš nurodyto kiekio išeis keturi dideli vafliai ar blynai.

Gaminame: cukinijas nuplaukite ir sutarkuokite burokine tarka, sudėkite į dubenėlį. Apibarstykite šaukšteliu rupios druskos (15 g) ir palikite pusvalandį pastovėti.

Tuomet cukinijų masę sudėkite į maišelį cepelinų tarkiams nuspausti arba marlę ir gerai nuspauskite, kad liktų tik sausa masė. Kitame dubenyje lengvai paplakite kiaušinius.

Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir suberkite į kiaušinių plakinį. Išmaišykite ir įpilkite pasukų (ar pieno). Lengvai pamaišykite, nekreipdami dėmesio į miltų gumuliukus.

Ten pat dėkite nusunktas cukinijas, tarkuotą sūrį. Pabarstykite šviežiai maltų pipirų, paragaukite, ar netrūksta druskos. Įkaitinkite vaflinę iki 160 °C. Patepkite ją aliejumi. Dėkite dosnų šaukštą cukinijų tešlos ir kepkite po 3–4 minutes iš abiejų pusių arba kol gerai apskrus (kiekviena vaflinė kepa kiek skirtingai).

Tzadzikis su cukinijomis vietoj agurkų

Šis padažas tobulai tinka prie cukinijų vaflių, bet maloniai nustebsite, kaip gražiai jis draugauja su kepta vištiena ar šašlyku.

Gaminame: cukiniją sutarkuokite, pasūdykite, palikite pusvalandžiui dubenėlyje ir nuspauskite visą vandenį, kaip ir gamindami vaflius. Į masę įmaišykite visus kitus ingredientus. Česnako skiltelę įtarkuokite per smulkią tarką, galite įtarkuoti ir šiek tiek citrinos žievelių.

Susmulkinkite krapus. Iš pradžių įspauskite ne visos citrinos sultis, paragaukite, ar norisi rūgščiau. Pasūdykite ir papipirinkite pagal skonį. Viską gerai išmaišykite – padažas paruoštas. Lengvai pašlakstykite jį alyvuogių aliejumi ir puoškite krapais.

The post Cukinijų vafliai su tzadziki appeared first on Beatos virtuvė.


Lašišos iešmeliai

$
0
0

Nors Karibų jūros salose gyvena puikūs mėsos kepimo meistrai, aš vis prisimenu ant grilio keptą skaniausią žuvį. Gal kad ją valgiau ant jūros kranto romantiškoje mažo restoranėlio verandoje?.. Nereikia jokio pasiruošimo – susižvejojate ar nusiperkate šviežią žuvį (kepti ant grilio geriausiai tinka lašiša) ir imate „Santa Maria“ žuvies marinatą (ypatingai tinka riebioms žuvims ar krevetėms, mat marinato sudėtyje yra citrinų, imbierų, ciberžolių bei sojų padažo). Patys įsitikinsite – šis receptas nurungs daugelį mėsos patiekalų.

Gaminame: Lašišos odą nupjauname, mėsą supjaustome vienodo dydžio kubeliais. Supilame „Santa Maria“ žuvies marinatą, gerai išmaišome ir paliekame bent 30 minučių pasimarinuoti.

Paprikas supjaustome panašaus dydžio kubeliais kaip lašiša. Svogūną nulupame ir perpjauname pusiau, išlukštename svogūno žiedus. Veriame iešmelius: raudona paprika, lašiša, geltona paprika, lašiša, svogūnas, lašiša ir žalia paprika. Kepame ant grilio po 3–4 minutes iš abiejų pusių.

Patiekiame su „Santa Maria“ BBQ žuvies padažu, kuris dar labiau paryškins žuvies skonį. Beje, su juo taip pat tinka ruošti glazūruotas krevetes.

 

The post Lašišos iešmeliai appeared first on Beatos virtuvė.

Slyvų ir pomidorų salotos su ožkų pieno sūriu ir traškiais pagardais

$
0
0

Viena iš privalomų tikrai skanių salotų sudedamųjų dalių – traškūs pagardai iš sėklų ir riešutų. Rodos, smulkmena, bet esminė. Visada beriu tą, ką turiu – paskrudintas moliūgų ar saulėgrąžų sėklas, riešutų saują, kartais ir kokią kruopą priderinu, bet skaniausia, kai traškių ingredientų daugiau ir įvairių, kaip kad naujuose „Alvo“ salotų pagarduose. Tai išsigelbėjimas ir palengvinimas vietoje ir čia pat.

Salotų mėgėjams „Alvo“ paruošė 8 skirtingus salotų pagardus. Produktų ingredientai pasterizuoti ir paruošti naudojimui, todėl jų nebereikia plauti, kas yra labai patogu ir malonu, nes trašku. Tik šmaukšt ant salotų ir jos iškart pražysta, pagyvėja, skanesnės ir sotesnės tampa akimirksniu, o ir maistinė vertė salotų tampa dar geresnė.

Šiame recepte išbandėme „Alvo“ salotų pagardą su daržovėmis (džiovintais pastarnokais bei paprikomis), pasterizuotais grikiais, žemės riešutais ir saulėgrąžų branduoliais. Traškesiu bei skalsumu šis pagardas pripildė rudenines salotas su slyvomis ir pomidorais.

Gaminame: slyvas nuplauname, perpjauname pusiau, išimame kauliuką. Įkaitiname keptuvę, suberiame rudą cukrų, dedame slyvas, perpjauta dalimi žemyn. Pakepiname kelias minutes, kol cukrus pradės karamelizuotis ir slyvos lengvai apskrus, atsargiai apverčiame ir dar kelias minutes pakepame. Išjungiame ir paliekame keptuvėje.

Avokadą supjaustome riekelėmis, pomidorus perpjauname pusiau ar į keturias dalis. Padažui sumaišome visus ingredientus.

Špinatų lapelius sumaišome su dviem šaukštais padažo, paskleidžiame juos lėkštėse, sudedame pomidorų puseles, avokadų riekeles, karamelizuotas slyvas, palaužome sūrio ir pagardiname šviežiai maltais pipirais. Dosniai pagardiname „Alvo“ salotų pagardu su riešutais ir daržovėmis. Skanaus.

Įvairių „Alvo“ salotų pagardų ieškokite „Maxima“ didžiosiose parduotuvėse.

The post Slyvų ir pomidorų salotos su ožkų pieno sūriu ir traškiais pagardais appeared first on Beatos virtuvė.

Vištienos filė su mocarela popieriniame voke

$
0
0

Dar vienas klasikinis derinys – greitai pagaminamas ir maloniai kvepiantis patiekalas. Jis kepamas vokelyje, tad išlieka sultingas ir aromatingas.

Gaminame: orkaitę įkaitiname iki 180 °C. Džiovintus pomidorus smulkiai supjaustome. Mocarelos rutuliuką perpjauname pusiau ir kiekvieną puselę supjaustome riekelėmis.

Vištienos filė įpjauname iš šono taip, kad galėtume mėsą atversti kaip knygą. Patepame paviršių pesto padažu, pabarstome džiovintais pomidorais, dedame mocarelos gabaliukus. Užverčiame, kad įdaras liktų viduje, ir susegame dantų krapštukais.

Skardą išklojame kepimo popieriumi, sudedame kepsnius, pasūdome, pabarstome pipirais ir uždedame čiobrelių šakeles. Pašlakstome aliejumi, iš viršaus uždengiame kepimo popieriaus lakštu, užspaudžiame kraštelius ir šauname į orkaitę 30 minučių. Patiekiame su mėgstamomis daržovėmis.

The post Vištienos filė su mocarela popieriniame voke appeared first on Beatos virtuvė.

Marinuoti burokėliai su žiediniais kopūstais

$
0
0

Man labai patinka marinuotos daržovės, ta maloni rūgštelė ir jų traškumas.. O čia kaip tik viskas po vienu stogu. Obuolinė acto rūgštis švelni ir maloni, kaip ir saldūs burokėliai bei traškūs žiediniai kopūstai. Tiks prie įvairios mėsos ir silkės ar sumuštinių.

Taigi šviežius burokėlius nulupame ir supjaustome šiaudeliais ar skiltelėmis. Žiedinius kopūstus supjaustome norimo dydžio gabalėliais.

Verdame marinatą: į puodą supilame vandenį, „Obelių“ Obuolių actą, druską, cukrų bei prieskonius. Verdame, kol pradės šiek tiek burbuliuoti ir ištirps cukrus su druska.

Supjaustytas daržoves su krapais sluoksniuojame į švariai išplautus ir iškaitintus stiklainius ir užpilame karštu marinatu. Uždarome švariais dangteliais ir laikome vėsioje vietoje.

Ir dar trumpai apie obuolių actą. „Obelių“ Obuolių actas gaminamas rauginant natūralias obuolių sultis acto rūgšties bakterijomis. Šis actas malonaus kvapas ir švelnesnio skonio, jei lyginsime su įprastu spirito actu, todėl jis puikiai tinka marinavimui ir naudojamas net konditerijoje, pavyzdžiui, kepant morengus.

 

 

 

The post Marinuoti burokėliai su žiediniais kopūstais appeared first on Beatos virtuvė.

Rudeniniai keksiukai su kriaušėmis ir avietėmis

$
0
0
Šie keksiukai labai nuostabūs – greitai pagaminami, sodrūs, rudeniniai, pilni kriaušių ir smagios aviečių rūgštelės..ir dar migdolų skiedrelių traškumas. Juos gaminau per LRT tiesioginę transliaciją, visko pripasakojau ir dalinti net nereikėjo jų, jie tiesiog dingo.
Gaminame: kriaušes supjaustome kvadratukais, pabarstome cinamonu ir cukrumi. Atidedame.
Kiaušinius išplakame su cukrumi, supilame grietinę ir lydytą sviestą. Tada miltus sumaišome su kepimo milteliais ir druska, juos įsijojame į kiaušinius. Išmaišome, kol nelieka miltų, įmaišome kriaušes. Išdėliojame tešlą į kepimo formeles, užberiame avietes ir pabarstome migdolų skiedrelėmis. Kepame įkaitintoje 180C orkaitėje apie 30 minučių.

The post Rudeniniai keksiukai su kriaušėmis ir avietėmis appeared first on Beatos virtuvė.

Vištų šlaunelių kepsniai

$
0
0

Žinoma, Portugalija pirmiausia stebina pasakiška jūrų gėrybių gausa, bet dar portugalai yra dideli bulvių mėgėjai ir tikri vištienos kepimo meistrai. Būtent Portugalijos turguose valgiau skaniausios keptos vištienos, štai iš ten ir atkeliavo įkvėpimas šiam receptui. Sultingiausia bus marinuota šlaunelių mėsa, galite rinktis ir kalakutieną. „Santa Maria“ prieskonių mišinys „Beer can chicken“ – tai švelnaus skonio česnakų, citrinų žievelių, pankolių ir rozmarinų, raudonėlių ir kalendrų mišinys, puikiai tinkantis tiek ant grilio, tiek orkaitėje kepamiems vištienos ar daržovių patiekalams.

Gaminame: Vištieną sumaišome su „Santa Maria“ prieskonių mišiniu, įpilame šaukštą aliejaus ir gerai įtriname prieskonius į mėsą. Paliekame pasimarinuoti bent kelias valandas, dedame ant užsegamų grotelių ir kepame ant grilio 20–25 minutes vis pavartydami, kol iškeps.

Cukiniją supjaustome juostelėmis, dedame į dubenį, užpilame šlakeliu citrinų sulčių ar acto bei aliejaus, pagardiname druska, pipirais, aitriosiomis paprikomis ir rozmarino lapeliais, išmaišome. Paliekame pasimarinuoti 20–30 minučių. Kepame ant grotelių, grilyje, kol šiek tiek apskrunda, suminkštėja.

The post Vištų šlaunelių kepsniai appeared first on Beatos virtuvė.

Makaronų ir moliūgų apkepas

$
0
0

Makaronų apkepai yra supervalgis. Mane juos kepti išmokė vyras Tomas. Makaronų apkepus jis dažnai ruošdavo, kai susipažinę pradėjome susitikinėti Londone. Šis patiekalas puikiai tinka vaišinti draugus ar didesnę šeimyną – tai geras naminis maistas.

Gaminame: Šoninę supjaustome ir sudedame į įkaitintą keptuvę su sviestu. Pakepiname, kol apskrus. Suberiame miltus ir išmaišome. Tai bus bešamelio padažo variacija.

Supilame pieną, įtarkuojame muskato, įdedame lauro lapelį ir išjungiame kaitrą. Suberiame kietąjį sūrį ir išmaišome.

Smulkiname kitus ingredientus: varškės ir rūkytą sūrį supjaustome kubeliais, o fermentinį sutarkuojame burokine tarka. Į didelį dubenį suberiame virtus makaronus ir keptus moliūgus. Paskleidžiame sūrius ir užpilame pasiruoštu padažu. Viską išmaišome. Sudedame į dvi kepimo formas ir kepame 190 °C orkaitėje apie 30 minučių.

The post Makaronų ir moliūgų apkepas appeared first on Beatos virtuvė.


Džiovintų vaisių ir sėklų rutuliukai

$
0
0

Nuostabiai skanūs ir maistingi, lengvai pagaminami ir transportuojami rutuliukai. Po sporto, prieš sportą ar kai norisi ko nors saldaus prie arbatos ar kavos.

Gaminome iš ekologiškų „Alvo“ riešutų ir džiovintų vaisių, kurie ne tik gražūs pažiūrėti, bet gardūs ragauti. O kai dar žinai, kad viskas išauginta sertifikuotuose ekologiniuose ūkiuose, nenaudojant pesticidų ar kitokių chemikalų, be GMO, be pridėtinės druskos, dažiklių, skoninių medžiagų ir saldiklių… nu žodžiu, kas gali būti geriau staiga išalkus kelionėje, mokykloje, darbe ar mieste. Bent vieną pakelį verta nuolat turėti su savimi.

Tik svarbu patarimas: riešutų, džiovintų vaisių ir sėklų vienu ypu suvalgykite tiek, kiek telpa saujoje. Jei viršysite šį kiekį, apsunkinsite virškinimą ir nebūtinai džiaugsitės tokiu savo pasirinkimu.

O dabar grįžtam į šių saldžių sveikų užkandžių gamybą. „Alvo“ ekologiškas figas ir abrikosus užmerkiame šiltame vandenyje ir paliekame pusvalandžiui. Sausoje keptuvėje paskrudiname „Alvo“ ekologiškus saulėgrąžų branduolius. Atvėsusius kartu su kanapių sėklomis maisto kombainu sumalame iki rupių miltų konsistencijos.

Į masę sudedame nusunktus vaisius, kakavą, kokosų aliejų ir malame, kol viskas pradės kibti į vieną gumulą.

Formuojame rutuliukus ir komandiruojame juos į šaldytuvą, kad sukietėtų. Galima rutuliukus padengti kakava ar kanapių sėklomis.

  • Ekologiški „Alvo“ riešutai pilni baltymų, tad greitai papildys organizmo energijos atsargas.
  • Ekologiški „Alvo“ džiovinti vaisiai natūraliai saldūs – puikiai atkurs gliukozės kiekį kraujyje.
  • Ekologiškose „Alvo“ sėklose daug skaidulų, kurios mums visiems tokios būtinos.
  • Mylėkime save ir valgykime tik kokybiškus produktus!
  • „Alvo“ ekologiškų anakardžių, migdolų, lazdynų, graikinių riešutų, džiovintų abrikosų, figų, slyvų, spanguolių, ekologiško studentiško mišinio, saulėgrąžų branduolių, lukštentų kanapių sėklų, linų sėmėnų ir kanapių sėklų ieškokite MAXIMA, RIMI ir NARVESEN parduotuvėse.

The post Džiovintų vaisių ir sėklų rutuliukai appeared first on Beatos virtuvė.

Žirnelių, kumpio ir fetos fritatos

$
0
0

Geriausias baltymų šaltinis – kiaušinis, o šios mini fritatos iškart taps pietų hitu. Sudedamąsias dalis keiskite vis kitomis, ir kasdien sukursite naują skonį. Net jei fritatas su skirtingomis daržovėmis ir priedais kepsite kasdien, per savaitę susidarys nemenkas vitaminų ir mineralų rinkinys.

Geriausia iškepti vakare, o į dėžutę sudėti – ryte.

Gaminame: Įjungiame orkaitę – temperatūra 180 °C. Keksiukų kepimo formą gerai ištepame aliejumi.

Kumpį supjaustome kvadratėliais ar juostelėmis, suberiame į įkaitintą keptuvę su šlakeliu aliejaus ir pakepiname, kol švelniai paskrus. Išjungiame ugnį.

Į keptuvę su kumpiu suberiame žirnelius ir žoleles pasišildyti. Pasūdome ir pagardiname pipirais, išmaišome ir sukrečiame į keksiukų formeles.

Pirštais sutrupiname fetą. Kiaušinius išplakame su pienu ir išpilstome į keksiukų formeles, užbarstome sūrio. Kepame 12–14 minučių, kol fritatos sutvirtės ir gražiai paruduos. Paskutinėmis kepimo minutėmis galima įjungti grilio režimą, kad viršus dailiai apskrustų.

The post Žirnelių, kumpio ir fetos fritatos appeared first on Beatos virtuvė.

Desertas su rugine duona ir keptais obuoliais

$
0
0

„Rugelis“ yra nemirtinga klasika, net aš vaikystėje šią duoną skanaudavau su sviestu ir medumi. Ir dabar siūlau į šią vien iš ruginių miltų kepamą ir skaldytais rugių grūdais papildytą duoną pažvelgti kaip į sveiko deserto ingredientą. Pabandykite ir norėsis dar – toks skanus šis „Rugelio“, bananų ir keptų obuolių desertas.

Gaminame: obuolius perpjauname pusiau, išimame sėklytes ir šauname į iki 190 °C įkaitintą orkaitę kepti apie 20 minučių, kol bus minkšti minkštutėliai. Tuo tarpu rankomis sutrupiname duonos „Rugelis“ riekeles ir pabarstome cinamonu. Nuluptą bananą smulkiai supjaustome. Obuolius sutriname maisto smulkintuvu iki purios konsistencijos, beveik putėsių. Jei valgome namie, sluoksniuojame stiklinėse: dedame šaukštą obuolių tyrės, tada suberiame bananus, pabarstome duonos trupiniais, užberiame kelias spanguoles, vėl šaukštą obuolių, bananų ir duonos trupinių bei spanguolių. Papuošiame likusiais bananais.

Jei ruošiame sumuštinių dėžutę, tiks paprastesnis variantas: imame riekę duonos „Rugelis“, tepame obuolių tyrę, dedame supjaustytus bananus ir apibarstome spanguolėmis.

The post Desertas su rugine duona ir keptais obuoliais appeared first on Beatos virtuvė.

Moliūgų ir abrikosų čatnis

$
0
0

2017-ųjų metų TV laidos sezone iš moliūgų turbūt gaminau daugiau nei iš bulvių. Jie man tikrai labai patinka ir turi daugybę sveikatai palankių medžiagų. Šis čatnis gali būti garnyras, mėsos, sūrio ar silkės pagardas. Tinka dovanoti mėgstantiesiems aštriau.

Verdame čatnį: moliūgą nulupame ir sutarkuojame. Tarkius sudedame į puodą, suberiame prieskonius (kmynus, druską, paprikų miltelius), džiovintas spanguoles ir pasmulkintus abrikosus. Supilame apelsino sultis, vandenį ir išmaišome. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname apie 45 minutes.

Į puodą su moliūgais supilame actą, suberiame cukrų, išmaišome ir paliekame dar pasitroškinti 10 minučių. Supilstome į sterilius stiklainius ir sandariai uždarome.

The post Moliūgų ir abrikosų čatnis appeared first on Beatos virtuvė.

Obuolių pyragas su stipriu meduolių prieskoniu

$
0
0

Obuolių pyragai. Jų nebūna per daug. Aš labai didžiuojuos savim ir Hariuku, kad sugebėjau šį iškepti kartu su juo. Tad jei neturite po ranka visur zujančio kūdikio, tai jums išvis šis kepimas bus niekų darbas. Tiesą sakant, visi pyragai, kuriuos dabar kepu yra labai greiti, o šiam pyragui naudojau praktiškai majonezo techniką, kai pradžioje kiaušiniai išplakami su cukrumi, tada tykiai pilamas aliejus, nes kai užsimaniau kepti, pamačiau, kad baigėsi sviestas, bet ir kokybiškas aliejus puikiai juk tinka kepiniams. Dar truputis vardan šlapumo mėgstamo kefyro, svarbu nepadaugint miltų ir, aišku, obuoliai. Pirmą kartą šį pyragą kepiau su šilauogėmis ir obuoliais – puikus derinys. Galima skaniausiai išsikepti tokį ir su slyvomis, kriaušėmis, morką įtarkuoti – šis receptas pasiruošęs priimti visas rudens gėrybes.

O didžiausias šio obuolinio pyrago išskirtinumas – meduolinis prieskonis, nes dosniai pridėjau man labai patinkančių „Santa Maria“ meduolių prieskonių. Tvarkiau prieskonių stalčius, radau du pakelius dar nuo praėjusių Kalėdų, tai ir nepagailėjau. Vaikai grįžę iš mokyklos iškart paklausė – kas čia taip gerai kvepia? O kvepia tai kalėdos! Cinamonas, gvazdikėliai, imbierai, kardamonas, muskatų riešutai, net žiupsnelis pipiriukų – visa tai maloniai pasklinda namuose. Nelaukite kalėdų ir jau dabar pabandykite – dėkite du valgomus šaukštus šių „Santa Maria“ meduolių prieskonių, jei norite išsikepti visiškai kitokį obuolių pyragą.

Jei valgysite su mažais vaikais – pakaks ir dviejų arbatinių šaukštelių. Bet tikrai, kad ir vienas tas šaukštelis, jis bus ryškesnis už cinamono šaukštelį, skandinavai (kur ir sukurtas šis prieskonių mišinys) vis tik žino, ką daro, ne veltui pas juos skaniausios cinamoninės bandelės ir imbieriniai sausainiai, na o „Santa Maria“ prieskoniai visada pasižymi sodrumu ir gera kokybe.

Pirmiausiai nedideliais kubeliais supjaustykite obuolius. Jei turite tiks ir kriaušės, ir slyvos. Jei naudosite morką, tai ją tarkuokite per smulkesnę burokinę tarką.
Kiaušinius sumuškite į dubenį ir kartu su cukrum gerai išplakite rankiniu elektriniu plakikiliu iki balsvų putų. Dabar toliau plakite ir po truputi pilkite aliejų, kad jis gražiai susiplaktų su kiaušiniais, pasidarys tokia emulsija. Dabar jau supilkite kefyrą.
Miltus atskirame dubenyje sumaišykite su kepimo milteliais ir „Santa Maria“ meduolių prieskoniais. Kaip jau jus įspėjau meduolių prieskoniai stiprūs, sodrūs, jei valgysite su vaikais, nepadauginkite. Įmaišykite miltus į kiaušinių masę ir suberkite obuolius.
Viską supikite į standartinę kepimo formą 24 cm skersmens ar blėkelę, tik žiūrėkite, kad nebūtų per storas.


Kepam iki 190 °C įkatintoje orkaitėje 45 minutes. Gali tekti ir truputi ilgiau, būtinai tikrinkite.
Sako, karštų kepinių, kurių gamyboje naudojami kepimo milteliai, valgyti negalima, bet šitas pyragas dar kepdamas namus pripumpuoja tokių šventiškų kvapų, kad nežinau, kaip tam atsispirsit…

SANTA MARIA meduolių prieskoniai gyvena tik pačiose didžiausiose MAXIMA parduotuvėse.

The post Obuolių pyragas su stipriu meduolių prieskoniu appeared first on Beatos virtuvė.

Įdarytos saldžios bulvės

$
0
0

Receptas iš 2018 m. kovo „Beatos virtuvės“ laidos, „Lengvai ir sveikai“ rubrikos. Rudeniškas ir lengvas, maistingas ir naudingas patiekalas tiek pietums, tiek vakarienei.

Gaminame: įkaitiname orkaitę iki 180 C. Bulves įvyniojame į foliją ir kepame apie valandą.

varškę sumaišome su kefyru. Krapus ir laiškinius svogūnus smulkiai supjaustome, agurkus – kubeliais. Suberiame į varškę, pagardiname druska ir sumaišome. Cukiniją sutarkuojame šiaudeliais. Keptuvėje įkaitiname šlakelį aliejaus, suberiame cukiniją, beriame aitriąją papriką ir pakepiname kelias minutes, kol suminkštės.

Bulvę išvyniojame iš folijos, įpjauname išilgai, su šaukštu paspaudžiame, atveriame bulvę, dedame kupiną šaukštą varškės ir uždedame dar šaukštą keptų cukinijų.

Skanaus

 

 

The post Įdarytos saldžios bulvės appeared first on Beatos virtuvė.

Sotus pyragas su daržovėmis ir sūriais

$
0
0

Kai ateina tas metas, kai cukinijos, morkos ir moliūgai nebesutelpa ne tik šaldytuvus, bet ir į namus, prisiminkite, kad šios daržovės tinka ne tik sriuboms ir troškiniams virti.  Jos lygiai taip pat sėkmingai praturtina ir pyragų tešlą, o jų galima prikepti pačių įvairiausių. Šis pyragas sūrus ir sotus, kupinas daržovių ir sūrių sodrumo. Jį skanu valgyti ir šaltą, ir karštą, patogu neštis, kaip užkandį į darbą ir mokyklą ar su sultinio puodeliu arba salotų lėkšte galite patiekti ir kaip pagrindinį patiekalą vakarienei. Tokie sūrūs pyragai dažniausiai skanaujami ir kepami Vokietijoje, Prancūzijoje ir prancūziškame Kvebeke, kur populiaru sekmadieniais rengti piknikus parkuose.  

Gaminame: moliūgą nuskutame, supjaustome kubeliais, suberiame ant kepimo formos, pašlakstome aliejumi ir kepame 190C apie 20 minučių. Galite vienu ypu išsikepti daugiau moliūgų, sutrinkite ir nesunaudotą tyrę užsišaldykite, kad panorėjus sumaišyti pyragą būtų labai lengva ir greita.

Nuluptas morkas, cukinijas sutarkuojame smulkia tarka. Špinatus nuplauname ir perlieję karštu vandeniu, paliekame sietelyje, kad nuvarvėtų. Kietąjį sūrį sutarkuojame.

Miltus persijojame su kepimo milteliais ir druska. Kiaušinius atskirame inde gerai išplakame elektriniu mikseriu, sudedame minkštą sviestą ir plakame kelias minutes. Į gautą masę įmaišome miltus ir pusę tarkuoto kietojo sūrio.

Sudedame visas sutarkuotas daržoves, prieš tai nusunkę susidariusį skystį, fetos sūrį ir atsargiai išmaišome. Svarbu žinoti, kad kepant tokius daržovingus pyragus, svarbu gerai išplakti kiaušinius, o tešlą išmaišyt gerai, kad kuo daugiau oro įsimaišytų ir ji po to lengviau iškiltų. Ir dar – nepagailėkite kepimo miltelių.

Supilame į kepimo formą, užbarstome likusio tarkuoto sūrio ir kepame apie 40-42 minutes.

Ištraukiame ir palaukę kol šiek tiek atvės, supjaustome pyragą kvadratėliais. 

The post Sotus pyragas su daržovėmis ir sūriais appeared first on Beatos virtuvė.


Morkų ir moliūgų salotos su sėklomis ir razinomis

$
0
0

Idealios salotos neštis į darbą, traškios ir suteiksiančios sotumo. Moliūgai ir morkos puikiai sutaria ne tik sriubose, tačiau ir salotose.  Žinoma, kartu tiks ir keptas varškės sūris ar halumis, o sėklos patiks ir tiks veganams.

Gaminame: sausoje keptuvėje lengvai paskrudiname „ALVO“ ekologiškus saulėgrąžų branduolius, „ALVO“ kanapių sėklas ir anakardžių riešutus.

Morkas, moliūgą nuskutame ir sutarkuojame šiaudeliais. Apelsiną nulupame, išsegmentuojame ir supjaustome mažais gabaliukais. Petražoles smulkiai supjaustome, suberiame į dubenį su morkomis ir moliūgu, beriame ekologiškas „Alvo“ razinas ar džiovintas slyvas, supilame aliejų ir citrinos sultis, pagardiname druska, pipirais ir išmaišome. Užberiame paskrudintas sėklas ir pasmulkintus anakardžių riešutus.

  • Ekologiški „Alvo“ riešutai, sėklos ir džiovinti vaisiai išauginti sertifikuotuose ekologiniuose ūkiuose, nenaudojant pesticidų ar kitokių chemikalų, be GMO, be pridėtinės druskos, dažiklių, skoninių medžiagų ir saldiklių.
  • Ekologiški „Alvo“ riešutai pilni baltymų, tad greitai papildys organizmo energijos atsargas.
  • Ekologiški „Alvo“ džiovinti vaisiai natūraliai saldūs – puikiai atkurs gliukozės kiekį kraujyje.
  • Ekologiškose „Alvo“ sėklose daug skaidulų, kurios mums visiems tokios būtinos.
  • Mylėkime save ir valgykime tik kokybiškus produktus!

„Alvo“ ekologiškų anakardžių, migdolų, lazdynų, graikinių riešutų, džiovintų abrikosų, figų, slyvų, spanguolių, razinų, ekologiško studentiško mišinio, saulėgrąžų branduolių, lukštentų kanapių sėklų, linų sėmenų ir kanapių sėklų ieškokite didžiuosiuose prekybos tinkluose bei NARVESEN parduotuvėse.

The post Morkų ir moliūgų salotos su sėklomis ir razinomis appeared first on Beatos virtuvė.

Obuoliniai monstrai Helovynui

$
0
0

Mano vaikai labai mėgsta Helovyną ir labiausiai prisimena, kaip tą šventę šventė Anglijoje, nes ten dalyvavo ištisas miestelis persirengėlių, ir žinoma, buvo įvairiausio „baisaus“ maisto. Aš čia tais dalykais neužsiimu, vaikai jau pakankamai dideli ir patys pasirūpina savo kostiumais ir programa, bet mano redaktorė Anna kartais mėgsta įvairių keistų dalykų pagaminti. Receptas iš interneto platybių su Annos pastabomis, ji sakė, viskas greita ir paprasta, ir vaikams tikrai patinka. Tai prašom, žodis Annai.

Jei nesat virtuvės fėja, bet reikia „kažką tokio“ pagaminti vaikų Helovynui – obuoliniai monstrai yra tai, ko jūs ieškote. Juos radau pinterest’e, ten pat buvo receptas. Taigi, pradėjau nuo glajaus akyčių. Joms reikia palikti laiko išdžiūti (apie parą). Jei tiek laiko neturite – improvizuokite, riešutų sviestu priklijuokite pirktines akytes (gal bus kokioje konditerinių dalykų parduotuvėje) arba naudokit didesnius pabarstukus-rutuliukus, ar šokolado gabaliukus. Jei laiko turite, imkitės glajaus. Cukraus pudrą ir kukurūzų krakmolą persijokite į dubenėlį ir sumaišykite. Ten pat dėkite cukraus sirupą (Aš ėmiau butelinį „Dansukker“) ir pieną. Viską labai gerai išmaišykite iki vientisos masės. Imkite konditerinį ar paprastą maišelį su mažyte skylute. Skardą išklokite kepimo popieriumi ar folija ir dėkite po lašelį glajaus. Į tą lašelį įspauskite šokolado gabalėlį (aš turėjau namuose pirktinius mažus apskritimus) ar tamsų šokoladinį burbuliuką-pabarstuką. Viskas. Paliekame kambario temperatūroje džiūti. Atrodo štai taip.

Imamės monstrų. Žalius obuolius nuplauname, nusausiname, pjauname į keturias dalis. Kiekvienoje dalyje peiliu išpjauname platesnę „burną“. Braškes supjaustome plonais griežinėliais. Imame riešutų ar saulėgrąžų sviestą, po lašelį dedam ten, kur lipdysime braškinį liežuvį ir ten, kur lipdysime akis. Viską prilipdome.

Dabar dėmesio – patarimas. Aš maniau, kad sviestas būtinas ir ten, kur lipdysiu „dantis“ iš saulėgrąžų. Bet iš tiesų, aštrios saulėgrąžų sėklytės puikiai laikosi įspaustos į obuolį be jokio sviesto. Taigi, norit greičiau ir „švariau“ – jokio sviesto į monstro burną nedėkite. Jei norite kuo šlykštesnio monstriuko – sviestą dėkite, bet rinkitės kuo sausesnį, nes braškė ir viskas tęžta. Voila! Obuoliniai monstrai atvyko! Sėkmingo Helovyno.

 

The post Obuoliniai monstrai Helovynui appeared first on Beatos virtuvė.

Veršiena milanietiškai

$
0
0

Dar viena italų virtuvės klasika. Veršienos nugarinės, kumpio ar sprandinės gabaliukai plonai išmušami, pagardinami druska ir pipirais, tada merkiami į kiaušinių plakinį ir į džiūvėsėlius. Pažįstama? Man labai. Patiekdami italai būtinai į lėkštę deda skiltelę citrinos ir petražolių. Ragaukite su žaliomis salotomis. Vaikai noriai valgo su lengvai patroškintomis morkomis ir žaliaisiais žirneliais.

Mėsą supjaustome maždaug centimetro storio gabaliukais ir plonai išmušame. Pabarstome druska ir pipirais. Kiaušinius išplakame su žiupsneliu druskos. Į atskiras lėkštes suberiame miltus ir džiūvėsėlius. Mėsą panardiname į kiaušinių plakinį, tada į miltus. Nukratome miltų perteklių ir pavoliojame džiūvėsėliuose.

Kepame ne ilgiau nei 5–6 minutes įkaitintoje keptuvėje su alyvuogių aliejumi ir trupučiu sviesto.

 

The post Veršiena milanietiškai appeared first on Beatos virtuvė.

Vaikiški sušiai

$
0
0

Nėra padėties be išeities, ir jei jūsų vaikas griežtai atsisako valgyti naminį maistą ir už rankos tempia į kiekvieną rytietiško maisto restoraną, tokį restoraną sudėkite jam į priešpiečių dėžutę. Kasdienę egzotiką paįvairinkite nuo seno pažįstamais ir dar protėvių ragautais produktais.

Soti ir maistinga sumuštinio alternatyva. Sušius sukti galite ir be tamsiojo norio lapo, o jei jums pavyks sukonstruoti veidukus – būsite įvertinti ne tik už skonį, bet ir už pateikimą. Lašišą galite keisti tunu ar krabų mėsa.

Gaminame: Išverdame ryžius, vadovaudamiesi nurodymais ant jų pakuotės. Supjaustome sūdytą lašišą išilginėmis juostelėmis.

Agurką nuskutame ir daržovių skustuku supjaustome plonomis juostelėmis. Avokadą perpjauname pusiau, išimame kaulą, išskobiame minkštimą ir pusę jo supjaustome juostelėmis. Šiame etape galima pridėti ir morkų, salotos lapelių.

Ant medžiaginio ar bambukinio padėkliuko dedame jūros dumblių lapą arba ištiesiame maistinę plėvelę, jei nenorime jo vartoti. Dedame kelis šaukštus atvėsusių ryžių ir paskirstome ant lapo, viename krašte palikdami neuždengtą juostelę. Lapo vidurinėje juostoje suklojame lašišos, avokado ir agurko juosteles.

Naudodamiesi padėkliuku viską susukame į rulonėlį (jei sušį gaminate be norio, tai maistinės plėvelės nevyniokite, nes vėliau jos neišimsite, pabandykite sukti tik ryžių ir priedų sluoksnį). Dalį dumblių lapo, kurį palikome laisvą, patepame vandeniu ir užklijuojame. Vandeniu patepame ir visą rulonėlį, tada padalijame jį į 8 dalis ir sudedame į pietų dėžutę.

Patarimas: ryžius išsivirkite iš vakaro, o ryte greitai susuksite sušius (kitaip tariant, greitai „susisuksite“).

The post Vaikiški sušiai appeared first on Beatos virtuvė.

Kepta antiena su raugintais kopūstais pagal Ingridą Šimonytę

$
0
0

O buvo taip – viename mūsų žurnalo numeryje rubrikoje „Žvaigždė lėkštėje“ svečiavosi Ingrida Šimonytė. Jos interviu man akis iškart užkliuvo už paminėtų troškintų raugintų kopūstų su antiena. Parašiau Ingridai ir paklausiau, kaip juos gamina. Ingrida pasijuokė, kad nėra jokių įmantrybių, kartą kažkur paskaičiusi ir pamėginusi, patiko ir tiko. Pagal Ingridos pasakojimą iškart puoliau gaminti – viską fotografavau ir užsirašinėjau, drauges vaišinau, o jos, tiesą sakant, tiesiog lydėsi, kaip gardu buvo. Taigi, prašom, nerealusis Ingridos kopūstų receptas. Dar turiu paminėti, kad antiena – kaip čia buvusi.

Gaminame: antienos kulšelių mėsą supjaustome nedideliais gabalėliais ir pakepiname keptuvėje su šlakeliu aliejaus. Įberiame šiek tiek druskos ir pipirų. Apkeptą mėsą atidedame į indelį, mums jos prireiks vėliau.

Toje pačioje keptuvėje, kur kepė antis, pakepiname smulkintą svogūną ir česnaką. Jiems suminkštėjus sukrečiame stambiais šiaudeliais pjaustytas morkas ir pakepiname iki rudumo.

Į keptuvę su daržovėmis dedame šiek tiek pasmulkintus nuplautus raugintus kopūstus. Daržoves sumaišome ir pasūdome, įberiame pipirų. Pilame gerą stiklinę tamsiojo alaus, dedame lauro lapus, džiovintas slyvas ir šaukštelį medaus. Patroškiname apie 5 minutes.

Patroškintas daržoves gražiai suklojame į kepimo indą. Ant viršaus sudėliojame antienos gabalėlius.

Taip paruoštą patiekalą uždengiame folija ir kepame apie 2 valandas iki 200 °C laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Likus 10 minučių iki kepimo pabaigos foliją nuimame, kad gražiai apskrustų antienos viršus.

The post Kepta antiena su raugintais kopūstais pagal Ingridą Šimonytę appeared first on Beatos virtuvė.

Viewing all 525 articles
Browse latest View live